Mindfulness. Praktyka uwaznosci.

   Jesień to jedna z najwyrazistych pór roku. Wszystko wokół się zmienia. Liście na drzewach przybierają inny niż dotychczasowy kolor. Z czysto zielonych przeobrażają się w czerwone, żółte itd. Cóż może być piękniejszego jak dostrzec ta zmianę? Tak samo dzieje się w każdym aspekcie naszego życia. Każdy dzień jest innym dniem. Każdy dzień daje nowe możliwości na odkrycie coś nowego w sobie lub wokół siebie. Ale jak to zobaczyć będąc ciągle bombardowanii przez dźwięki i obrazy ? Jak uspokoić swoje myśli? Jak więcej widzieć wokół siebie? Przede wszystkim zaakceptuj teraźniejszość. Patrz, oglądaj, ale nie oceniaj. Nie podawaj analizie wydarzeń ani ludzi w swojej głowie. Mów sobie, że to wszystko ma być takie jakie jest. Wtedy wszytsko stanie sie bardziej wyraziste i pełniejsze.

  Byłeś (as) już w parku tej jesienni?  Bo ja tak i tym razem ćwiczyłam uważność i stąd pojawił się pomysł na jesienny naszyjnik z prawdziwych kwiatów.

Do wykonania naszyjnika będziesz potrzebować :

  1. kwiaty, np. jarzebina, i inny dodatkowy kwiatków
  2. nożyczki
  3. żyłkę lub nitke elastyczną
  4. igłę

   Kwiaty nawlekasz na igle z nitką na taką długość jaką uważasz za stosowną. Naszyjnik może być w jednym kolorze, ale też może między jednego rodzaju kwiatków wprowadzić dodatkowy akcent w postaci innego kwiatka lub więcej. Twój smak i gust decyduje. Po nawleczeniu całości zawiązujesz żyłkę lub nitkę i naszyjnik gotowy !

Happy#Jovitart