Medytacja rękoma. Maluj. Wycinaj. Koloruj. Pisz!

 

 

   ert.jpgJak się wyciszyć po całym tygodniu? Każdy pewnie słyszał, że medytacja to rewelacyjny sposób, aby się zdystansować, uspokoić i stać bardziej uważnym.  A czy medytacja to tylko siedzenie na poduszce w kwiecie lotosu?  Jak szukać spokoju i wyciszenia? Jak naładować baterie na kolejny tydzień?

   Sprawą oczywistą jest, że każdego z nas wcześniej czy później dotknie zmęczenie, zdenerwowanie, stres. Powoduje to tępo w jaki żyjemy, nadmiar obowiązków, czy coraz bardziej popularna multifunkcjonalność, brak ruchu, zła dieta. Pięć dni pracujemy w szósty i siódmy odpoczywamy. Czas zrobić STOP swojemu umysłowi. Przestać roztrząsać to co było, przestać zastanawiać się co będzie. Zresetuj się! Pobądź tu przez chwilę. Wiem, że czasami trudno zatrzymać potok myśli. Ale jest to możliwe i wcale nie takie trudne. A twój umysł Ci się odwdzięczy! Będziesz też bardziej produktywny, kreatywny, i mniej podatny na stres. Jak? Nazywam to medytowanie za pomącą rąk. Wcale nie musisz siedzieć na poduszce i zmuszać się do skupienia przez 20 minut. Już NIE! Więc jak?

MALUJ! Wcale nie musisz być w tej dziedzinie wybitnie uzdolniony, i nie potrzebujesz wcale do tego nie wiadomo jakich materiałów, zwykłe farby w zupełności wystarczą. Malować możesz wszystko co chcesz. Liście, pióra, kamienie, butelki, chusteczki!

 

WYCINAJ I PRZYKLEJAJ! Nie potrzebujesz do tego drogich materiałów. Użyć można również gazety, papier toaletowy, folie po produktach spożywczych i wiele innych.

 

KOLORUJ! Kolorowanki i malowanki. W Internecie znajdziesz też wiele przykładowych wzorów, które możesz wydrukować za darmo i kolorować. Coraz bardziej popularny stają się tzw. Mandale. Kilka wzorów przygotowałam też dla Ciebie.

PISZ! Chociaż raz w tygodniu. Wszystko co przyjdzie Ci do głodu. Swoje myśli, plany, cele.   A zdziwisz się jakie przyniesie to efekty.

 

I ciesz się radością i nowymi pomysłami!

jovitart