Challenge to do -Tylko to co potrzebne

      Tyle rzeczy wokół mnie! Mówią że to co masz wokół siebie, to też masz w swojej głowie. “Masz bałagan w swoim domu, to bardzo prawdopodobne że masz go też w swojej głowie”. Więc stawiam sobie i tobie wyzwanie uporządkowania rzeczy w twoim najbliższym otoczeniu.    Nie bój się wyrzucić to co jest stare, czego nie używasz, a tylko niepotrzebnie zalega na półkach i się kurzy. Czy weźmiesz udział to zależy od Ciebie czy jesteś gotów na Challenge.

   W buddyzmie nie przesyt świadczy o bogactwie człowieka, a wręcz przeciwnie jego minimalizm. Jednym z podstawowych wskazówek to nieprzywiązywanie się do przedmiotów. Aby rozpocząć zadanie rozejrzyj sie wokół siebie – zadaj sobie pytanie co widzisz? Otwórz swoje szafki, szuflady itp. Czy rzeczywiście potrzebujesz tylu rzeczy? Może poczuł(a)eś strach przed stratą jednego z tych przedmiotów, mimo że dawno go nie używałeś i raczej już Ci sie nie przyda. To normalna reakcja. Ale spokojnie. Możesz go też przeznaczyć osobą, ktorym bardziej sie przyda.

   A pozostałe te mniejsze, które faktycznie potrzebujesz możesz przechowywać w specjalnie przeznaczonych miejscach tj. torebkach. Zobacz jak łatwo je zrobić.

Do zrobienia torebki na wyjątkowe rzeczy bedziemy potrzebowali :

  1. Materiał – na zdjęciu bawełna
  2. Nożyczki
  3. Igła i nitka lub maszyna do szycia
  4. szpilki, mydło do zaznaczania, taśma dwustronnie przylepna i linijka lub metr.

    Prace zaczynamy od wymierzenia materiału (obydwa boki np. po 20 cm), torebka może mieć różne rozmiary. Do wymierzenia materiału potrzebujemy linijki i mydła do zaznaczania. Następnie składamy materiał na pół i szyjemy. Szyć możesz ręcznie lub użyć do tego maszyny.

   Aby górna część torebki wyglądała estetycznie wykorzystamy taśmę dwustronnie przylepną jak na rysynku poniżej. Przygotowujemy też dodatkowy materiał na uchwyty do torebki, skleić je można taśma i następnie zszyć. W ten sposób łatwiej jest szyć prosto.

Torebkę możemy oczywiście ozdobić w rożny sposób. Poniżej tylko jeden.  Efekt zaskakujacy prawda? Teraz tylko pozostaje uporządkować swoje rzeczy i powkładać do specjalnie przygotowanej torebki. Powodzenia!

jovitart