Co warto zobaczyc w Eindhoven?

 

   Jakie wydarzenia i imprezy należy śledzić? Co warto zobaczyc w Eindhoven. Oczywiście to jest kwestia indywidualna. Wszystko zależy od twoich preferencji i upodobań. Jeśli lubisz sztukę to pewnie wybierzesz się do Galerii bądź muzeum. Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki to na pewno festiwal muzyczny będzie najwłaściwszy miejscem. Zazwyczaj każde miasto ma swój kalendarz imprez. Weźmy za przykład miasto Wrocław, zobaczmy co znajdziemy : http://www.wroclaw.pl/wroclawskie-festiwale . Mnie osobiście interesuje sztuka więc wybrałam zakładkę kultura i już od razu widzę co odbywa się w najbliższym czasie. Jest jeszcze wiele różnych sposobów, aby śledzić najbliższe imprezy. Coraz bardzie popularne stają się wydarzenia na fecebook`u. Ostatnio nawet dostałam w ten sposób zaproszenie na ślub kolegi. Zasięg takiej informacji jest na pewno spory.

   Można oczywiście zapisać się na różnego rodzaju newsletter, aby otrzymywać na bieżąco informację o wydarzeniach.

   Prześledźmy teraz co odbyło się w mojej okolicy : http://www.thisiseindhoven.nl/en . Na oficjalnej stronie Eindhoven znajdziesz informacje o sklepach, sztucę, pracy, nauce itd. Eindhoven jest dość dużym i fajnym miastem w Holandii w prowincji Brabancja Północna.   Osobiście nie ograniczam się do jednego miasta, to by było zdecydowanie za mało. Co się więc ciekawego dzieje? Za dużo, aby wszystko omówić na jeden raz, skupie się tylko na niektórych.

   Eindhoven słynie z ogromnego koncernu Philips – i tym samym posiada muzeum „Philipsa” http://www.philips.nl/a-w/philips-museum.html . Znajdziesz w nim m.in. historie powstawania Philipsa, pierwsze urządzenia takie jak radia, telewizory, maszynki dogolenia i wiele innych. Nie można zapomnieć, że ważne miejsce stanowi żarówka.

Co jeszcze? Ostatnio zachwyciło mnie muzeum ” Abbemuseum” http://vanabbemuseum.nl/ .  Muzeum posiada aż 5 pieter więc jest co oglądać.

Szczególnie ucieszyłam się na widok obrazów Pablo Picasso “Kobieta w zieleni” 1909  i polskiego artysty Andrzeja Wróblewskiego “Dążenie do doskonałości” 1927.

Dla tych, którzy nie widzą, a często bywają w muzeach lub mają takie plany. Istnieje możliwość wykupienia specjalnej karty, która daje możliwość odwiedzenia nawet 400 muzeów  w Holandii (https://www.museumkaart.nl/kopen). W Polsce jest to zazwyczaj karta turystyczna i można zakupić w większych miastach. (http://www.polska.travel/pl/informacje-praktyczne/karty-turystyczne-w-duzych-miastach/).

mkiMoje niektóre wydarzenia z Facebooka.

A Ty w czym uczestniczyłeś?

Hapiness Jovitart

.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s