Jakie dodatki wybrać tej zimy? Trendy w biżuterii 2017/2018.

Jakie dodatki wygrać tej zimy? Aby odpowiedzieć na to pytanie zajrzałam do kilku projektantów i porównałam ich kolekcję na jesień i zimę 2017/2018. Moją uwagę przykuła biżuteria o stylu antycznym, wykonana w większości z metalu. Dominował w szczególności kolor złoty.  Spotkałam również duże, wyraziste kamienie półszlachetne. Wciąż bardzo popularne kryształki Swarovskiego. Widoczne jest to w projektach Alexandra McQueen’a, Karla Lagerfeld’a, Christiana Dior’a czy Roberta Cavalli. Jeśli chodzi o ubrania góruje krwista czerwień, tak jak u Givenchy i Giorgio Armani.

 

ALEXANDER MCQUEEN

Schermafbeelding 2017-11-05 om 21.20.44

   Nowa kolekcja jesień/zima autorstwa ALEKSANDER MQUEEN inspirowana jest pogańskimi krajobrazami Islandii, szczególnie starożytnymi tradycjami Kornwalii. Znajdziemy tu dwoistość między surowością i romantyzmem. Kolekcja biżuterii wykonana jest w antycznym stylu. Wykończona złotym mosiądzem. Zarówno naszyjnik w kształcie podwójnego koła jak kolczyki ozdobione są metalową gromadą, która emituje stopioną teksturę skał i posiadają ręcznie wycięty czarny kamień porto. Zamknięcie kolczyków ozdobione jest sztucznymi perłami i kryształkami Swarovskiego. Dominującym materiałem jest : mosiądz, skóra, kamień porto.

KARL LAGERFELD   Przedstawia swoją pierwszą kolekcję biżuterii mody z inspirowanymi niebiańskimi wzorami i luksusowymi ozdobami. Style zawierają niektóre z najbardziej charakterystycznych motywów KARL LAGERFELD – od odręcznego podpisu projektanta do sylwetki kamea, markowe okulary przeciwsłoneczne i światowej sławy kotka Choupette. Wprowadzając nowoczesną, rock-chicową estetykę, kolekcja zachowuje równowagę pomiędzy zirytowaną a kobiecą. Gama naszyjników, bransoletek, zawieszek, pierścionków, kolczyków i zaczepów usznych jest wykonana z brązu, złota i różowego złota. Kawałki są dodatkowo ozdobione luksusową mieszanką zaostrzonych kryształów, ćwieków, delikatnych pereł, fasetowanych łańcuchów i teksturowanej metalicznej skóry.

CHRISTIAN DIOR Elementem przewodnim kolekcji od Diora jest serce i gwiazda. Kolekcja biżuterii nosi nazwę “BLUE BOHÉMIENNE”.  Wykonana jest głównie z metalu w kolorze złotym.

ROBERTO CAVALLI Przejmująca kolekcja biżuterii od Roberto Cavalli w swojej formie przedstawia postacie  zwierząt, takie jak : wąż czy motyl. Kolory przewodnie to złoty i biały. Wykonana jest z metalu.  Posiada też kamienie półszlachetne i kryształki Swarovskiego.

 

 

Jowita Kuźniar

Źródło:

  1. http://www.alexandermcqueen.com
  2. http://www.robertocavalli.com
  3. http://www.dior.com
  4. http://www.karl.com
  5. http://www.armani.com

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s