Jak dbać o biżuterię?

   Wiele osób po zakupie biżuterii dziwi fakt, że biżuteria czarnieje.  Co jeszcze bardziej zaskakuje, to że kolor zmienia nie tylko metal ale również srebro czy złoto. Dlaczego tak się dzieje? Powodem są reakcje chemiczne jakim jest poddawana biżuteria na przykład z powietrzem. Nie właściwe przechowywanie  i  stosowanie. Wiele kobiet trzyma biżuterię w łazience, nie może być nic gorszego!  Czy myje dłonie z pierścionkiem ze zwykłego metalu. I potem dziwi się, że biżuteria nie jest już jak dawniej. Niestety taka niewiedza często prowadzi do zniszczenia lub uszkodzenia naszej biżuterii.

   Przed kupnem biżuterii warto zwrócić uwagę z jakiego tworzywa jest zrobiona. Jeśli jest to zwykły metal, to trzeba się liczyć z faktem, że biżuteria może zmienić kolor lub może spowodować przebarwienia na naszej skórze. Ale bez obaw! Jest kilka zabiegów, które mogą nas uchronić przed takimi rzeczami. Jeśli twój pierścionek zostawia ciemny kolor na twoim palcu? Użyj bezbarwnego lakieru do paznokci. Pomaluj nim środkową część i poczekaj, aż wyschnie. To na pewno na jakiś czas rozwiąże problem ciemnych palców.Jeśli twój naszyjnik  czy bransoletka zmienia kolor lub schodzi z niej farba skorzystaj ze spreju. Może to być zwykły bezbarwny sprej z połyskiem, aby nadać naszej biżuterii świeży blask. Możesz też użyć spreju z kolorem, aby otrzymać nowy wyraz. Czasami warto zaryzykować. Biżuteria zmienia kolor bez względu na jej materiał. Jeśli twoja srebrna biżuteria poczerniała, głowa do góry, możesz ją uratować! Wystarczy pasta i szczoteczka do zębów i szorujemy drogie panie! Kolor wraca do normy.

   Kluczową rolę odgrywa sposób przechowywania biżuterii. Nic nie zastąpi odpowiedniego pudełeczka na biżuterie. Użyć możesz też woreczków czy sakiewek. Jeśli o to dobrze zadbać twoje skarby zachowają lepszy stan. W ten sposób zapobiegniesz niechcianym uszkodzeniom w formie rys czy odbarwień. Zaoszczędzisz też czas na jej szukanie i dopasowywanie.

Kilka trików : 

 1. IMG_20170624_195732_800.jpgJak w szybki sposób zapiąć bransoletkę?  Użyj agrafki lub spinacza. Zaczep na przykład z jednej strony zapięcia bransoletki i na ręce przeciągnij do drugiego końca i voila! bransoletka w mig zapięta.
 2. Bolące uszy w czasie wkładania kolczyków. Posmaruj je tłustym kremem!
 3. Czarniejące uszy. Użyj lakieru do paznokci, jak w przypadku pierścionka.
 4. Poskręcany łańcuszek. Użyj mąki. Zanurz łańcuszek w miseczce z mąką i palcami delikatnie masuj. Łańcuszek w łatwy w sposób się odplącze.
 5. W przypadku biżuterii z materiału, kiedy lekko się szczępi, możesz użyć zapalniczki.

Dzięki odpowiedniemu zadbaniu o swoją biżuterie możesz się nią cieszyć kilka lat, a nawet całe życie.

Jowita Kuźniar

2 thoughts on “Jak dbać o biżuterię?

 1. I have noticed you don’t monetize your blog, don’t
  waste your traffic, you can earn extra bucks every month because you’ve got high quality content.
  If you want to know how to make extra money, search for: Mertiso’s tips
  best adsense alternative

  Like

 2. I have checked your page and i’ve found some duplicate content, that’s why
  you don’t rank high in google, but there is a tool that can help
  you to create 100% unique articles, search for; boorfe’s tips unlimited content

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s